Povrchová úprava

Povrchová úprava vždy zlepší vzhled, ale také dřevo ochrání a tím prodlouží jeho životnost.

 

Olej

Nátěry na dřevo s jedinečnou recepturou kombinace přírodních rostlinných olejů a vosků. Oleje tvoří dokonalou povrchovou úpravu dřevu ve vnitřních i vnějších prostorách.

Dřevo je organická látka a jeho buňky potřebují pohlcovat vlhkost a opět ji odevzdávat. Dřevo potřebuje dýchat a to mu nátěry OSMO umožňují v plném rozsahu. Olej pronikne do dřeva a chrání ho zevnitř. Vosk vytvoří elastický, prodyšný povrch a chrání dřevo z vnějšku. Dřevo dýchá a zůstane trvale elastické a hezké.

Používám oleje

 

Lazura

Lazura zvýrazňuje strukturu dřeva a jeho léta. Silnovrstvá lazura oproti tenkovrstvé lazuře vytváří na povrchu film v závislosti na podílu pevných částic v ní obsažených. Stále však zvýrazňuje strukturu dřeva a nezakrývá léta. Při dodržení správných aplikačních postupů chrání silnější film lazury dřevo před povětrnostními vlivy lépe. Při renovaci dřeva je důležité, aby se materiál renovoval stejným druhem lazury. V opačném případě je potřeba předchozí nátěr zbrousit. Aplikace tenkovrstvé lazury na silnovrstvou lazuru se nedoporučuje, jelikož se ztrácejí přednosti tenkovrstvé lazury. Povrch již natřený silnovrstvou lazurou snižuje penetraci následného nátěru. Opačný postup je možný.

 

Barva

Vrchní akrylátové barvy jsou vhodné pro povrchovou úpravu nábytkových dílců. Vyznačují se skvělou tvrdostí, příjemným omakem a chemickou odolností. Vrchní akrylátové barvy lze pastami obarvit na jakýkoliv odstín dle vzorníku RAL, MIL, NCS nebo dle vzorku.

 

Lak

Lak je nejběžnějším druhem povrchové úpravy masivu a dýhy. Lak existuje lesklý, matný nebo polomatný.