POVRCHOVÁ ÚPRAVA

Povrchová úprava vždy zlepší vzhled, ale také dřevo ochrání a tím prodlouží jeho životnost.

OLEJ

 Nátěry na dřevo s jedinečnou recepturou kombnace přírodních rostlinných olejů a vosků. Oleje tvoří dokonalou povrchovou úpravu dřevu ve vntřních i vnějších prostorách.Dřevo je organická látka a jeho buňky potřebují pohlcovat vlhkost a opět ji odevzdávat. Dřevo potřebuje dýchat a to mu nátěry OSMO umožňují v plném rozsahu. Olej pronikne do dřeva a chrání ho zevnitř. Vosk vytvoří elastický, prodyšný povrch a chrání dřevo z vnějšku. Dřevo dýchá a zůstane trvale elastické a hezké. 

Používám olej:

LAZURA

Lazura zvýrazňuje strukturu dřeva a jeho léta. Silnovrstvá lazura oproti tenkovrstvé lazuře vytváří na povrchu film v závislosti na podílu pevných částic v ní obsažených. Stále však zvýrazňuje strukturu dřeva a nezakrývá léta. Při dodržení správných aplikačních postupů chrání silnější film lazury dřevo před povětrnostními vlivy lépe. Při renovaci dřeva je důležité, aby se materiál renovoval stejným druhem lazury. V opačném případě je potřeba předchozí nátěr zbrousit. Aplikace tenkovrstvé lazury na silnovrstvou lazuru se nedoporučuje, jelikož se ztrácejí přednosti tenkovrstvé lazury. Povrch již natřený silnovrstvou lazurou snižuje penetraci následného nátěru. Opačný postup je možný.

BARVA

Vrchní akrylátové barvy jsou vhodné pro povrchovou úpravu nábytkových dílců. Vyznačují se skvělou tvrdostí, příjemným omakem a chemickou odolností. Vrchní akrylátové barvy lze pastami obarvit na jakýkoliv odstín dle vzorníku RAL, MIL, NCS nebo dle vzorku. 

Lak je nejběžnějším druhem povrchové úpravy masivu a dýhy. Lak existuje lesklý, matný nebo polomatný.

Kontakt

Ondřej Černý Sídlo firmy:
Zlatnická 84
25241 Zlatníky - Hodkovice

Provozovna, výrobní dílna:
Průmyslový areál Kopecký
Okrouhlo
254 01 Jílové u Prahy

IČ: 02112825
DIČ: CZ8103280042

Provozní doba:
PO-PÁ 8 -17 hod.

Bankovní spojení: 2742733093/0800
+420 776 560 549
cerny-truhlar@seznam.cz